Uudiskiri

Kasutaja

Trüki

Uudised

Kalandustoodete tootjate ühenduste investeeringuid toetatakse 145 miljoni krooniga

25.07.2008 08.50,

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder allkirjastas täna Euroopa Kalandusfondi Eesti rakenduskava 2007-2013 ühistegevuste meetme ühisinvesteeringute toetuse  saamise tingimused. Toetuse eesmärk on kalandustoodete kvaliteedi ning tarnete aastaringse stabiilsuse tõstmine kalandustoodete tootjate ühenduse arendamise kaudu.


Meetme raames saab toetust taotleda ühenduse liikmete püütud kala külmutamiseks ja ladustamiseks kasutatava külma- ja laohoone ehitamiseks ning vesiviljelustoodangu töötlemiseks vajaliku ehitise, sealhulgas külma- ja laohoone ehitamiseks.

Toetuse määr on kuni 75% toetatava investeeringu maksumusest. Toetuse maksimaalne suurus ühe taotleja kohta on püütud kala külma- ja laohoone puhul kuni 45 miljonit krooni seitsme aasta jooksul ning vesiviljelustoodangu töötlemiseks vajaliku ehitise puhul kuni 10 miljonit krooni. Toetust saavad taotleda tunnustatud tootjaorganisatsioonid.

Ühisinvesteeringute toetuse eelarve 2008-2009. aasta taotlusvooruks on 145 miljonit krooni, millest 75% tuleb Euroopa Liidu eelarvest. Euroopa Kalandusfondi toel on Eesti kalandust võimalik seitsme aasta jooksul toetada ligikaudu 1,76 miljardi krooniga. Täpsem info: http://www.agri.ee/ekf.

Toetuse taotlusi võtab Põllumajanduse ja Registrite ja Informatsiooni Amet (PRIA) vastu käesoleva aasta lõpus ja järgmise aasta alguses.

Allkirjastatud määrus:
Euroopa Kalandusfondi 2007-2013 rakenduskava meetme 3.1 'Ühistegevused' tegevuse 'Ühisinvesteeringute toetus' raames toetuse andmise ja kasutamise tingimused ja kord